Продавець Оптовик розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2394 відгуків
Хозтовары, бытовая техника, товары для дома и отдыха оптом и в розницу
+380507281287
+380 (96) 624-35-63
+380 (50) 728-12-87

ПІДГОТОВКА ВОДИ В БАСЕЙНІ. ХІМІЯ ДЛЯ БАСЕЙНУ.

ПІДГОТОВКА ВОДИ В БАСЕЙНІ. ХІМІЯ ДЛЯ БАСЕЙНУ.

ПІДГОТОВКА ВОДИ В БАСЕЙНІ. ХІМІЯ ДЛЯ БАСЕЙНУ.

 

Для того, щоб купання в басейні приносило вам лише насолоду та гарний настрій, а догляд за ним не доставляв особливого клопоту, необхідно знати, як правильна підготовка води і самої чаші басейну впливає на безпечне і приємне прийняття водних процедур.

Підготовка води громадських басейнів регулюється нормативними документами DIN 196 43-1:1997-04, а також ГОСТ 53491.1 і ГОСТ 53491.2.
Домашній або приватний басейн призначений для купання членів однієї сім'ї та їх гостей. Отже і підготовка води приватного басейну має ряд відмінностей від водопідготовки басейнів загального користування.

Як очищати воду для басейну?

ПІДГОТОВКА ВОДИ В ДОМАШНЬОМУ БАСЕЙНІ, ОСНОВНІ ЕТАПИ:

• Контроль і коригування рівня рН води
• Дезінфекція хлорвмісними препаратами та (або) активним киснем
• Обробка альгіцидом для знищення водоростей
• Усунення каламутності води або коагуляція
• Регулярне обслуговування басейну з допомогою техніки, а також механічним способом (фільтраційна система, циркуляція води, очищення стінок і дна чаші басейну від карбонатних відкладень тощо)

1. Контроль і коригування показника рН води

Що таке рН води? Рівень рН – це показник кислотності або лужності води в залежності від показника від 1до 12. Ідеальний показник рН прісної води у відповідності з DIN 196 43-1:1997-04 є від 6,5 до 7,6, морської від 6,5 до 7,8 max. А в відповідності з ГОСТ 53491.1 це показник 7,2-7,6 одиниць рН.

Чому важливо знати рН води в басейні? Це основний показник"характеру" води вашого басейну. Якщо вода в басейні буде лужна (з показником рН вище 7,6) може мати місце помутніння води, поява вапняного осаду, знизиться активність дезінфектантів. Якщо ж вода буде кислотної (з показником рН нижче 7 одиниць), то в такій воді можливе подразнення слизової людини і швидкий знос металевих деталей обладнання і плиткового покриття басейну.

В залежності від показника рН визначаються подальші дії для водопідготовки, тому цей етап є першочерговим.

Як перевірити воду в басейні.

Визначається рівень рН за допомогою тест-смужок або крапель для вимірювання рН.
Крім того, рівень рН можна знизити або підвищити до оптимального показника з допомогою препаратів рН плюс в пропорції 50 грам на 10 кубів води і рН мінус від Компанії "Оптовик".

Препарат для зниження рівня рН (гранули)дозування 15г на 1м3 для зниження рівня рН на 0,2. Вимагає попереднього розчинення. Підходить для застосування з різними дезінфектантами (на основі хлору і водневої), для водопровідної води зі свердловини.

Препарат для зниження рівня рН на основі соляної кислоти 13% (рідина)дозування 100г на 1м 3 1м3 для зниження рівня рН на 0,2. Підходить для застосування з дезінфектантами на основі хлору, для водопровідної води зі свердловини. Препарат для зниження рівня рН на основі сірчаної кислоти 43% (рідина) дозування 45г на 1м 3 1м3 для зниження рівня рН на 0,2. Підходить для застосування з різними дезінфектантами (на основі хлору і водневої), для водопровідної води.

Однак, слід зауважити, що згідно з "Суспільними правилами водопідготовки в плавальних купальних басейнах усіх типів і призначення" за 2018 рік, Асоціація басейнів та СПА України рекомендує не знижувати рН соляної кислотою щоб уникнути насичення води хлоридами, підвищеної витрати дезінфектантів і псування обладнання.

2. Дезінфекція води гіпохлоритом натрію та (або) перекисом водню.

Необхідний етап знезараження води від шкідливих мікроорганізмів для безпечного та здорового купання.

Чим знезаразити воду в басейні?

На сьогоднішній день відомі два основних засоби для знезараження води – хлор і активний кисень або перекис водню. Слід сказати, що згідно з нормативними документами DIN 196 43-1:1997-04 і ГОСТ 53491.1 дезінфікувати воду в громадських басейнах слід виключно за допомогою гіпохлориту натрію. В домашньому басейні допускається дезінфекція перекисом водню з періодичним ударним хлоруванням на початку сезону і при консервації басейну на зимовий період, а також, в залежності від експлуатаційного забруднення, протягом сезону.

При дезінфекції басейну за допомогою гіпохлориту натрію необхідно вимірювати рівень вільного хлору у воді, він повинен бути в межах від 0,3 до 0,6 мг/л (DIN 196 43-1:1997-04) .

Для шокового або ударного хлорування концентрація вільного хлору повинна проводитися з розрахунку 2мг/л. Вимірювання вільного хлору у воді проводять щотижня з допомогою ручного тестера або тестових наборів.

Розрахувати необхідну кількість гіпохлориту можна за формулою                                                                         

Виходимо з вмісту активного хлору в гипохлорите натрію 20%.

  1. Дізнаємося скільки хлору міститься в 1л гіпохлориту: 1000*0,2=200 грамів

  2. Розрахуємо потрібну кількість гіпохлориту для басейну об'ємом 20 кубів при обраній концентрації активного хлору 0,6 мг/л: обрана конц. активного хлору*обсяг басейну/вміст хлору в 1л гіпохлориту (0,6*20/200=0,06) Разом: необхідно 60гр. гіпохлориту натрію з концентрацією активного хлору 20% для дезінфекції басейну об'ємом 20 кубів.

Важливо! Якщо дезінфектант на основі хлору, що застосовується правильно, то дратівливий запах хлору в басейні відсутня.

Якщо ж неприємний запах має місце, то це наслідок взаємодії активного хлору з органікою в забрудненій воді басейну. Відбувається хімічна реакція, внаслідок якої утворюються хлораміни або зв'язаний хлор, які і є причиною неприємного запаху.Прибрати подібний хлорний запах можна шляхом шокового хлорування або з допомогою UF-лампи з довжиною хвилі не менше 250 нанометрів. Також можна призвести заміну води.

Крім того, хлорувати воду можна за допомогою зручних хлорних таблеток. Дезінфекція води з допомогою таких таблеток провадиться з розрахунку: 200 грамів таблетка на 20 кубів води. Хлорне таблетка поміщається в скіммер і розчиняється протягом тижня, знищуючи шкідливі мікроорганізми.

Як освітлити і дезінфікувати воду в басейні перекисом водню?

Перекис водню або активний кисень не має запаху і має властивість не тільки дезінфікувати, але і освітлювати воду, в цьому її основна перевага перед хлором.

Дезінфекцію води перекисом водню з концентрацією 35% слід проводити перший раз з розрахунку 700грамм на 1 куб води, подальша обробка проводиться з розрахунку 200-300грамм на куб. Частота дезінфекції варіюється в залежності від частоти купань, забруднення басейну і погодних умов. В середньому результат зберігається до 3-4 тижнів.
Щоб уникнути шкідливого впливу на чутливу шкіру засоби для дезінфекції води в басейні рекомендується чергувати.

Рідкий препарат додається в басейн шляхом рівномірного його розподілу по поверхні води і потім перемішується за допомогою циркуляційного насоса.
Після проведення дезінфекції будь-яким з цих препаратів купатися дозволено тільки через 12 годин.

3. Знищення водоростей за допомогою альгіцид.

Цвіте вода в басейні що робити?

Обробка води басейну альгіцидом є важливим етапом, так як він запобігає утворенню водоростей і підсилює дію дезінфектанту. Додавання альгіцид не виключає дезінфекцію води гіпохлоритом натрію або перекисом, але здатне скоротити частоту їх споживання.

Одним з найбільш простих і недорогих альгицидовов є мідний купорос. Він ефективно бореться з водоростями, а також цвіллю і грибком, володіє бактерицидними властивостями і усуває цвітіння води в басейні.
Сульфат міді використовують разом з кухонною сіллю в пропорції 3:1 (2,7 грама солі і 0,9 грам мідного купоросу) на 1куб води.
Також існує безліч професійних засобів від різних виробників для знищення водоростей.

4. Помутніла вода в басейні?

Застосування коагулянту або флокулянта для усунення каламутності води в басейні.
У воді будь-якого басейну присутні суспензії або маленькі частинки, іноді важко помітні неозброєним поглядом. Такі частинки не здатний затримати звичайний пісочний фільтр. Для їх усунення необхідно додавання у воду коагулянту, речовини, яке здатне поєднати дрібні суспензії в більш великі пластівці. Які потім піддаються фільтрації або випадають у вигляді осаду на дно басейну. А після видаляється з допомогою донного пилососа і фільтрувальної установки.

Застосування Рідкого флока від Компанії Оптовик зробить воду в вашому басейні прозорою, усуне каламутність.

 Рідкий флок додається в басейн з розрахунку 50 грам на кубічний води.

Після додавання будь-якої хімічної речовини в басейн рекомендовано включати циркуляційну систему на 20-30 хвилин для якісного перемішування препарату у воді вашого басейну або перемішувати воду іншим механічним способом.

5. Технічне обслуговування басейну.

Слід пам'ятати, що застосування хімічних препаратів для водопідготовки басейну не виключає іншого механічного обслуговування. Основними етапами такого обслуговування є:

  1. Видалення листя та інших забруднень з поверхні води за допомогою сачка

  2. Чистка сітчастих фільтрів скімера і насоса

  3. Чистка дна і стін чаші басейну від сольових відкладень, водоростей і інших відкладень з допомогою щітки і донного пилососа.

  4. Використовувати для чищення слід тільки спеціалізовані засоби для обслуговування басейну.

  5. Періодично промивати пісочний фільтр, по мірі необхідності проводити заміну

  6. Проводити регулярні виміри основних показників якості води в басейні (рН, хлор, загальну і карбонатну жорсткість)

Середній показник загальної жорсткості води (вміст солей кальцію) знаходиться в межах від 1,44 до 2,16 милимоль на літр( mmol/l). При підвищенні цього показника до 3 mmol/l та вище, слід застосовувати препарати для зниження жорсткості води, в іншому випадку є ризик отримати сложновиводімие відкладення на стінках басейну і швидке помутніння води.

Що таке карбонатна жорсткість?

Також існує карбонатна жорсткість, яка показує рівень вмісту у воді карбонатів і гідрокарбонатів кальцію і магнію. Занижений показник карбонатної жорсткості може бути причиною стрибків рН води, з'являються труднощі з коригуванням рівня рН. Для уникнення цього слідства необхідно підтримувати карбонатну жорсткість на рівні не нижче 0,7 mmol/l, використовуючи рН стабілізатор.

Використовувати для наповнення басейну рекомендовано водопровідну або перевірену воду (Наприклад, вода з свердловин часто може містити підвищену кількість заліза, що буде негативно позначатися на воді в басейні, надаючи їй коричневий колір.)

ВАЖЛИВО! При використанні хімічних реагентів для водопідготовки басейну слід виходити з особливостей і типу басейна, складу і жорсткості води, встановленого устаткування, частоти купання та індивідуальних особливостей організму. Всі вищенаведені норми вказані в усередненому прорахунку і можуть підлягати коригуванню.

Підготовка води в басейні. Проблеми, можливі причини і методи їх усунення.

Проблема Можлива причина Метод усунення
Вода рожевого або коричневого кольору Надлишок заліза або марганцю у воді Відрегулювати рівень рН до середнього показника 7-7.6 одиниць
Провести шокове хлорування
Перевірити рН
Додати флокулянт у воду
Включити циркуляцію води на 20-30 хвилин
Застосувати препарат "MetallStop" від Компанії Оптовик
 
Вода молочно-мутного кольору

Наявність дрібних суспензій у воді

Підвищена загальна жорсткість води

Відрегулювати рН 7-7,6
Провести шокове хлорування
Перевірити рН
Додати флок у воду
Включити циркуляційний насос на 20-30 хвПеревірте жорсткість води, при необхідності відрегулюйте її показник
Додати флокулянт
Забезпечити тривалу циркуляцію води
Слизький наліт на стінках басейну, вода зеленого кольору Активний ріст водоростей
Недолік дезінфектанту і альгіцид
Некоректний рівень рН
Зовнішні умови (високі температури, велика кількість купаються тощо)
Провести механічну чистку за допомогою телескопічної щітки
Відрегулювати рН
Провести шокове хлорування гіпохлоритом
Перевірити рівень рН
Додати альгіцид
Забезпечити циркуляцію води
Подразнення слизових і шкірних покривів Занадто високий або низький рівень рН
Високий рівень хлору у воді
Перевірити і відрегулювати рівень рН
Вимірювати показник вільного хлору у воді, відрегулювати
Корозія металевих елементів басейну Занижений показник рН води в басейні
Кальцієві відкладення
Відрегулювати рівень рН до 7-7.6 одиниць з допомогою препарату рН плюс
Забезпечити контроль за жорсткістю води
Шорсткий наліт на стінках басейну Кальцієві відкладення при підвищеній жорсткості води Злити воду
З допомогою щітки і кислотного кошти видалити відкладення
Заповнити басейн
Провести водопідготовку за всіма етапами (стор 1)
Утворення піни в басейнах з штучною течією Використання пінливого альгіцид
Залишки у воді зимового консерванту
Використання кухонних чистячих засобів
Забезпечити довготривалу циркуляцію води
Збільшити приплив свіжої води
Ретельно змивати кошти після чищення басейну
Використовувати непенящийся альгіцид
Застосовувати тільки спеціалізовані засоби для чищення

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner